آموزش نصب مودم adsl

آموزش نصب مودم adsl

اتصال – سخت افزاری

برای اتصال به اینترنت نیاز به نصب مودم و اتصال سیستم به مودم از طریق کارت شبکه و یا اتصال Usb  را دارید .

بعد از اطمینان از نصب مودم بر روی خط تلفن دارای امکان اتصال    Adsl ، مودم را یا از طریق کابل Usb  و یا از طریق کابل شبکه به سیستم و به کارت شبکه خود وصل نمایید .

در صورتی که مودم شما به طور صحیح به خط تلفن دارای adsl   وصل باشد پس از روشن کردن مودم چند ثانیه اول شاهد چشمک زدن چراغ مربوط به اتصال به Adsl مخابرات که در مودم ها به نام چراغ link   و یا  adsl نشان داده شده است میشوید ، پس از چند ثانیه  (تقریبا بین  2   تا  17  ثانیه ) چراغ  link  به صورت ثابت روشن میماند . اگر در ثابت شدن و ثابت ماندن چراغ link   اشکال پیش آمده باشد  ، با رفع عیوب سخت افزاری از سوکت تلفن تا کنترل کابل تلفن و اطمینان از نبودن قطعی بوق و نبود هیچ گونه نویزی بر روی خط adsl  و دیگر مشکلات سخت افزاری مربوط به سیم کشی از محل ارایه خط تلفن مخابرات  در درب ورودی محل  (ساختمان) تا محل نصب مودم  اطمینان حاصل فرمایید .

در صورت نبود مشکلات نویزی و سخت افزاری خط تلفن و یا دیگر اتصالات پیش آمده در بعد و یا قبل از اتصال خط به مودم در خصوص عدم ثابت نشدن چراغ link و اطمینان از نبود مشکلات داخلی سخت افزاری قطعی را به صورت “عدم ثابت نشدن چراغ  link  ”  با شماره های پشتیبانی شرکت  در جریان بگذارید .

اتصال – نرم افزاری

ساخت Connection  اینترنت  Adsl در ویندوز Xp

از پنجره  Control Panel   برروی شکلک Network Connections   دابل کلیک نمایید سپس از منو فایل گزینه New Connection   را انتخاب نمایید ،  بر روی پنجره نمایش داده  (Welcome To The New Connection Wizard)  کلید   Next   را کلیک نمایید ، در پنجره بعدی (Network Connection Type)  با انتخاب گزینه اول (Connect To the Internet )  کلید  Next  را بزنید ،  در پنجره بعدی (Getting Ready)  با انتخاب گزینه دوم (Set Up My Connection Manualy )  کلید  Next  را بزنید ، در پنجره بعدی (Internet Connection)  با انتخاب گزینه دوم ( Connect Using a BoroadBand Connection That Requires a user name and password )  کلید  Next  را بزنید ، در پنجره بعدی (Connection Name)  باپر کردن فیلد     ISP Name   یک نام برای Connection   خود  وارد نماییدو سپس   کلید  Next  را بزنید .

توضیح اینکه در صورتی که نام برای Connection  وارد ننمایید ویندوز به صورت پیش فرض نام  Local area Connection + ()  را برای   Connection  شما در نظر میگیرد . توصیه میشود ترجیحا برای جدا سازی  Connection   مربوط به  Adsl از دیگر  Connction  ها یک نام مرتبط با  Adsl برای این  Connection وارد نمایید .

در پنجره بعدی (Internet Account Information)  با پر کردن فیلد های مربوط به UserName & Password   که در بالای همین برگه آمده است و زدن کلید  Next  به آخرین قسمت  ساخت  Connection   میرسید . در قسمت آخر  (Compeleting The New Connection Wizard ) در صورتی که تیک مربوط به  Add A shortcur to this connection to my Desktop  را بزنید و سپس کلید   Finish  را بزنید ، یک شکلک میانبر از این   Connection  را بر روی صفحه   Desktop  شما میسازد .

ساخت Connection  اینترنت  Adsl در ویندوز Vista

از پنجره    Control Panel  بر روی شکلک    Network and sharing Center  دابل کلیک نمایید ، سپس از پنل سمت چپ و از لیست   Task  ها بر روی  Set up a connection or network کلیک کرده و در پنجره حاصل در قسمت      Choose a connection Option  گزینه Connect o the Internet  را انتخاب و کلید  next  را بزنید ، در مرحله بعد در پنجره   How do you want to connect   گزینه  Broadband (PPPoE)    را کلیک کنید و کلید  next را بزنید  ، در پنجره  Type the information from your internet service provider (ISP)   نام کاربری و رمز عبور و نامی برای  Connection  را در فیلد های  UserName   و   Password  و   Connection Name  را وارد نمایید و بعد کلید  Connect  را بزنید .

ایراد های پیش آمده در زمان های شروع اتصال

اگر قصد اتصال به اینترنت را دارید و پس از انتخاب Connection  مورد نظر و هنگام اتصال به شماره مقصد با Error خاصی روبرو شده اید. این Error ها به علت خطاهایی است که در مودم و هنگام اتصال به شبکه پیش می آید. در صورتی که به این خطاها دقت کنید مشاهد میکنید که در کنار توضیح خطا کد Error نیز ذکر شده است به عناون مثال Error618. در این جا تمامی خطاهای مربوط به مودم ADSL را به همراه کد آنها به شما معرفی می کنیم.
لیست تمامی خطاهای مودم:
691- دسترسی صورت نمی گیرد زیرا :

الف) نام و کلمه ی عبور اشتباه می باشد .

ب  ) به پایان رسیدن زمان اشتراک

ج  ) به پایان رسیدن ترافیک مصرف یا زمان مجاز استفاده

678-

الف ) روشن نبودن مودم

ب ) برقرار نبودن لینک مودم

ج  ) به پایان رسیدن ترافیک مصرف یا زمان مجاز استفاده

د ) مشکل سیم کشی داخلی

ه ) هنگ کردن مودم
769- مقصد مشخصی قابل دستیابی نمی باشد.

غیر فعال بودن کارت شبکه یا port usb

www.farsweb.net
e-mail : info@farsweb.net

درباره farsweb

پیشنهاد ما به شما

هاب و برخی از اجزاي شبکه

هاب و برخی از اجزاي شبکه

2 دیدگاه

 1. armin

  سلام چطوری میشه واسه مودم پسورد گذاشت که دیگران نتونن استفاده کنن؟

  • arash

   na fek nakonam!
   akhe manam khaeli donbalesh boudam val natounestam.
   kholase age tounesti tarfandesho bara manam befres.
   arash.shiraz

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *