لزوم دیجیتال مارکتینگ در همه صنایع و بیزینس ها

در این نوشتار کاربردی تصمیم داریم شرح مفید و مختصری بر موضوع لزوم دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم و اهم مواردی که در رابطه با لزوم دیجیتال مارکتینگ می باشند، را برای شما توضیح دهیم. خواهشمند است تا انتهای این مقاله ما را همراهی نمایید.

برای بسط بهتر موضوع لزوم  و برون سپاری دیجیتال مارکتینگ آیلین وب لازم می دانیم تعدادی از مهم ترین سوژه های مرتبط با لزوم دیجیتال مارکتینگ را به صورت چند تیتر بیان و در هر قسمت آن ها را توضیح دهیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید.

مهم ترین تیترها و عنوان های مرتبط با موضوع لزوم دیجیتال مارکتینگ به شرح ذیل می باشند:

آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ چیست و در چه زمینه ای می باشد؟

آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ با مارکتینگ سنتی چه تفاوتی هایی دارد؟

آیا می دانید که دیجیتال مارکتینگ در چه بستری صورت می گیرد؟

دیجیتال مارکتینگ

آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ چیست و در چه زمینه ای می باشد؟

در این بخش از مقاله مورد نظر با عنوان لزوم دیجیتال مارکتینگ، قصد داریم معنی اصطلاح و عبارت دیجیتال مارکتینگ را توضیح دهیم از شما می خواهیم تا پایان مطلب ما را همراهی کنید.

آیلین وب بهترین مشاور دیجیتال مارکتینگ بر این باور است که دیجیتال مارکتینگ یک روش مهم و خلاقانه برای بازاریابی در کسب و کار هایی مدرن و امروزی می باشد و در این مورد هیچ تفاوتی ندارد که خدمات ارائه داده شما بر بستر اینترنت است و یا به صورت آفلاین می باشد.

در هر صورت نباید، از فضای آنلاین و توانایی های تبلیغاتی آن چشم پوشی کرد. در حقیقت بسیاری از صاحبان مشاغل و کسب و کار های متفاوت به این مهم دست یافته اند که بازاریابی به شکل سنتی و قدیمی اش دیگر نمی تواند در جلب کردن مشتری مورد استفاده قرار گیرد و می توان گفت که دنیای تجارت تغییر کرده است و همگام با فضای مجازی و بازرا دیجیتال پیش می رود.

بیشتر بخوانید!!  5 سایت عالی در ضمینه یافتن شغل به صورت Freelance

 

دیجیتال مارکتینگ، یک گستره ی وسیعی از کارهای تبلیغاتی در بستر اینترنت است

در واقع می توان بیان کرد که دیجیتال مارکتینگ، یک گستره ی وسیعی از کارهای تبلیغاتی در بستر اینترنت است. فضاهای بسیار مختلفی از جمله شبکه های اجتماعی، وب سایت ها، اپلیکیشن ها و… در دنیای دیجیتال مارکتینگ به وجود آمده اند، به این منظور که باعث شوند تا کسب و کار ها را در رسیدن به هدف های کوچک و بزرگ خود حمایت کنند.

در حقیقت می توان گفت که عبارت دیجیتال مارکتینگ دارای تعریف دقیق و ثابتی نمی باشد، چون طیف بزرگی از کارها و ابزار ها می باشد و غالبا به مثابه یک مفهوم کلی یاد می شود، البته ممکن است، در یک تعریف جامعی از دیجیتال مارکتینگ بتوانیم عنوان کنیم که دیجیتال مارکتینگ به معنی به کار بردن رویکرد ها و اقدامات با کمک ابزار مدرنی به منظور دستیابی و برقراری رابطه با مصرف کنندگان بالقوه می باشد.

بعضی از اساسی ترین ابزار های دیجیتال مارکتینگ را می توانیم در دسته بندی زیر قرار دهیم:

سئو (SEO)

بازاریابی موتورهای جست و جو (SEM)

بازاریابی محتوایی (Content Marketing)

بازاریابی شبکه‌های (رسانه‌های) اجتماعی (Social Media Marketing)

بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)

تبلیغات نمایشی یا بنری (Display Advertising)

بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing)

بازاریابی بازی‌های رایانه‌ای (Video games Marketing)

بیلبوردهای الکترونیکی (Electronic Bilboards)

آیا می دانید دیجیتال مارکتینگ با مارکتینگ سنتی چه تفاوتی هایی دارد؟

در قسمت قبل از نوشتار مد نظر با عنوان لزوم دیجیتال مارکتینگ، به تعریف عبارت دیجیتال مارکتنگ پرداخیتم و کاربردش در کسب و کار ها را بررسی کردیم، اما در این بخش می خواهیم تفاوت دیجیتال مارکتینگ را با مارکتینگ سنتی برای شما شرح دهیم لطفا اگر به این مطلب علاقه دارید، لطفا تا انتهای مطلب با ما باشید.

بیشتر بخوانید!!  انواع بازاریابی دیجیتال + معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

در حقیقت دیجیتال مارکتینگ اصول و قاعد های کلی بازاریابی سنتی را دارد، اما این تفاوت را دارد که ابزار های متنوعی را برای رسیدن با اهدافش به کار می گیرد و این ابزار ها با دنیای سنتی و قدیمی فاصله زیادی دارند و می توانند کار ها و اقدامات تبلیغاتی خود را در مقیاسی بزرگ و در مدت زمانی کوتاه تری به مشتریان خود عرضه کنند.

مهم ترین تفاوت در میان کمپین های دیجیتالی و کمپین های سنتی این می باشد که کمپین های سنتی رویکرد بازاریابی درونگرا کمپین های دیجیتال مارکتنیگ می باشد، چون این رویکرد از ابزار های متنوعی استفاده می کند.

در حقیقت در بازاریابی به شکل درونگرا لزومی ندارد که صاحب مشاغل برای مشتری پیگیر باشد و در واقع این مشتری می باشد که در پی خدمات و یا محصولات آن مشاغل می باشد و از این نظر مخاطبین بالقوه مورد شناسایی و جذب شدن قرار می گیرند.

آیا می دانید که دیجیتال مارکتینگ در چه بستری صورت می گیرد؟

در قسمت پیشین از مقاله مورد نظر با عنوان لزوم دیجیتال مارکتینگ، تفاوت دیجیتال مارکتینگ را با مارکتینگ سنتی مورد بررسی قرار دادیم و در این قسمت قصد داریم بستری را که دیجیتال مارکتنیگ در آن صورت می گیرد، را توضیح دهیم. لطفا با ما همراه باشید.

یک موضوع مهم که لازم به یادآوری است، این است که فعالیت دیجیتال مارکتینگ فقط حول محور سئو و بهینه سازی، ایمیل مارکتینگ و یا تبلیغات بنری نمی چرخد، بلکه می توان گفت در حوزه کاری دیجیتال مارکتینگ کار های ظریفی از جمله انتخاب کردن نام دامنه وبسایت تا گزینش کردن شبکه های اجتماعی و صفحه های قابل کاربرد تا فرستادن پیام کوتاه، سیستم های کد دستوری، آگهی های دیجیتالی تلویزیونی و بیلبورد های الکترونیکی، قرار می گیرند.

بیشتر بخوانید!!  بهترين افزونه های وردپرس

بر اساس همه این موارد بیان شده، می توانیم به ضرورت و لزوم دیجیتال مارکتینگ پی ببریم.

در انتها از همه ی شما مخاطبین عزیز درخواست داریم در پروژه های مربوط به دیجیتال مارکتینگ به گروه های متخصص و با تجربه مراجعه نمایید و برای پیشبرد اهداف و کارهای این حوزه ی خود با آن ها به مشورت بپردازید.

گروه هشت

یکی از با سابقه ترین تیم ها در حوزه ی دیجیتال مارکتینگ، گروه هشت می باشد. آن ها بر اساس سابقه، تخصص و تجربه ای که دارند، بهترین خدمات و سرویس ها را به شما و دیگر مراجعه گنندگان گرامی ارائه می نمایند.

در این جا مجموعه توضیحات ما در زمینه ی لزوم دیجیتال مارکتینگ به انتها رسید. امید است، مطالب بیان شده در این نوشتار کاربردی برای شما مفید بوده باشند.

از این که تا پایان با ما همراه بودید از همه ی شما ممنون و سپاس گزار هستیم.

 

امتیاز به این مطلب post

درباره farsweb

پیشنهاد ما به شما

بهترين افزونه های وردپرس

بهترين افزونه های وردپرس قطعا يكی از پرطرفدارترين و محبوب ترين سيستم هاي مديريت محتوا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.