چهارشنبه , اسفند 2 1402
اجاره آمبولانس
اجاره آمبولانس

تفاوت آمبولانس معمولی و خصوصی

آمبولانس خصوصی نوعی وسیله نقلیه است که در اسرع وقت در محل مورد نظر حاضر می‌شود. آمبولانس توسط کادر پزشکی، انواع خدمات اورژانس را ارائه کرده و وظیفه آن انتقال بیماران از یک نقطه به بیمارستان است. در آمبولانس انواع تجهیزات اولیه برای احیا و مراقبت از بیماران وجود دارد. به طور کلی آمبولانس‌ها به دو دسته آمبولانس خصوصی و معمولی تقسیم می‌شوند. آمبولانس‌های خصوصی تفاوت زیادی با آمبولانس‌های معمولی دارند به همین دلیل خدماتی که ارائه می‌دهند قیمت متفاوتی دارد. اجاره آمبولانس در دنیای امروزی رواج زیادی پیدا کرده است و ترجیح بیشتر افراد اجاره آمبولانس‌ خصوصی می باشد.

آمبولانس خصوصی چه تفاوتی با ۱۱۵ دارد؟

همانطور که اشاره کردیم آمبولانس به دو دسته تقسیم می‌شود. خدمات آمبولانس‌های دولتی همان خدمات اورژانس است که تحت نظارت مستقیم دانشگاه علوم پزشکی و درمانی قرار دارد. ماشین آمبولانس بنز بوده و افرادی که در آن فعالیت می‌کنند تحت استخدام دانشگاه علوم پزشکی هستند. آمبولانس خصوصی متفاوت از آمبولانس‌های معمولی است و این آمبولانس تحت نظارت مستقیم مراکز خصوصی قرار دارد. آمبولانس‌های خصوصی بیماران و صدمه دیدگان را از سطح شهر به خارج از شهر یا داخل شهر انتقال می‌دهند.

 

اورژانس ۱۱۵ آمبولانس‌های دولتی است که وظیفه رسیدگی به موارد و فوریت‌های پزشکی را بر عهده دارد. این آمبولانس در سراسر کشور فعالیت کرده و بخش بزرگی از مناطق را پوشش می‌دهد. در آمبولانس‌های دولتی و خصوصی تمام تجهیزات کامل قرار داشته و دارای نیروها و تکنسین‌های متخصص است.  آمبولانس‌های خصوصی ماموریت‌های گوناگونی انجام داده و انواع خدمات آمبولانس را ارائه می‌دهند. لذا مقایسه آمبولانس‌های دولتی و خصوصی با توجه به اینکه از لحاظ عملکرد و ساختاری تفاوت‌هایی با هم دارند، صحیح نیست. یکی از تفاوت‌ها بین آمبولانس دولتی و خصوصی ارائه خدمات رایگان به شهروندان است. آمبولانس‌های دولتی موظف هستند که به همه شهروندان خدمات رایگان ارائه دهند. برخلاف آن آمبولانس خصوصی خدمات را بر اساس تعرفه ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانید!!  بیوگرافی دکتر امیر حیدریان تورنتو

 

تجهیزات آمبولانس خصوصی با آمبولانس‌های عادی چه تفاوتی دارد؟

در بعضی مواقع به دلیل وضعیت اضطراری رخ داده شده به خدمات پزشکی احتیاج پیدا می‌کنید. بعضی مناطق دور از بیمارستان‌ها هستند و وجود آمبولانس‌ها در این مناطق برای احیا و نجات زندگی بیمار اهمیت دارد. در صورت بروز این گونه شرایط اضطراری باید امدادگران و تجهیزات نزدیک به محل حادثه سریعاً اعزام شوند. در آمبولانس‌ها تجهیزات کامل برای نجات جان بیماران قرار دارد. از جمله تجهیزات موجود در آمبولانس خصوصی می‌توان به امدادگران اشاره کرد. در واقع در آمبولانس‌های دولتی و خصوصی امدادگران و تکنسین‌های ماهر قرار دارند. همچنین مجهز به انواع گجت‌ها و و تجهیزات مدرن و تکنولوژی هستند.

امدادگر می‌توانند در اسرع وقت حاضر شده و خدمات اضطراری به بیماران ارائه دهند. همچنین امدادگران آموزش فشرده دیده‌‌اند و متخصص هستند. تجهیزات موجود در آمبولانس‌های دولتی و خصوصی با یکدیگر چندان تفاوتی زیادی ندارند اما در این آمبولانس‌ها تجهیزات بیشتری قرار دارد چون تنها در شرایط اضطراری اعزام نمی‌شوند. از دیگر تجهیزات موجود در آمبولانس تجهیزات نظیر اسپاینال و ونتیلاتورهای حمل و نقل است. بیماران و آسیب دیدگانی که به ضربه ستون فقرات مشکوک هستند باید از اسپاینال ورد استفاده کنند. با استفاده از این تجهیزات بیمار بدون حرکت جابجا می‌شود. ونتیلاتور‌های حمل و نقل نیز برای آن دسته از بیمارانی که نمی‌توانند نفس بکشند حائز اهمیت است. در آمبولانس خصوصی تجهیزات دیگری نظیر دستگاه اکسیژن، دستگاه شوک و دستگاه چک قند خون وجود دارد.

اجاره آمبولانس خصوصی

زمان ارسال آمبولانس خصوصی چقدر است؟

امروزه آمبولانس‌ها در حفظ جان و زندگی انسان‌ها اهمیت بسیار زیادی دارند. آمبولانس‌ها در لحظاتی نظیر تصادف و مسمومیت و سکته مشکلات و بیماری‌ها خدمات بی‌نظیری برای حفظ جان بیمار ارائه می‌دهند. در کنار آمبولانس‌های دولتی، آمبولانس خصوصی قرار دارد. همانطور که در متن اشاره کردیم آمبولانس‌های دولتی به شرایط اضطراری و اورژانسی رسیدگی می‌کنند اما آمبولانس‌های خصوصی در شرایط مختلف خدمات پزشکی را به بیماران ارائه می‌دهند. اگر نیاز به استقرار و آمبولانس در یک محل مشخص را دارید می‌توانید از آن آمبولانس‌های خصوصی بهره ببرید.

بیشتر بخوانید!!  آیا روشویی سرامیکی ارزش خرید دارد ؟

زمان ارسال آمبولانس‌های خصوصی با توجه به میزان مسافت و دور بودن مقصد متفاوت است. به طور کلی کمک‌های پزشکی از طرف این آمبولانس بلافاصله از مبدا به مقصد ارسال می‌شود. بعضی مواقع بیمار باید به سرعت به بیمارستان رسانده شود. در این زمان می‌توانید از آمبولانس‌های خصوصی استفاده و بیمار را به بیمارستان منتقل کنید.

 

جمع بندی

دلایل مختلفی وجود دارد که افراد مجبور به استفاده از آمبولانس خصوصی شوند. در بعضی مواقع در شرایط اضطراری مانند تصادف، سکته، بیماری‌های مختلف و… وجود چنین آمبولانس‌های حائز اهمیت است. اجاره آمبولانس تنها برای شرایط اضطراری نیست بلکه در موقعیت‌های گوناگون مانند گردهمایی‌ها، مسابقات ورزشی، جشن‌ها و… از این تجهیزات استفاده می‌کنند. در این زمان وجود چنین آمبولانسی که دارای تجهیزات کامل است برای نجات جان افراد حائز اهمیت است.

5/5 - (1 امتیاز)

درباره farsweb

پیشنهاد ما به شما

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان می برد ؟

ایمپلنت دیجیتال چقدر زمان میبرد؟

ایمپلنت دیجیتال یکی از انواع این درمان است که سبب کاهش زمان درمان، درد و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *