آخرین اخبار : 

غیرفعال کردن ( زوم-لایت باکس-اسلایدر) گالری تصویر محصول ووکامرس

غیرفعال کردن ( زوم-لایت باکس-اسلایدر) گالری تصویر محصول ووکامرس

بسیاری از کاربران از افزونه WooCommerce استفاده می کنند، برای درج محصول در وردپرس . با این حال محصولاتی هستند که برخی از ویژگی های جدید تصویر ممکن است مناسب نباشد. برای مثال، ویژگی جدید Zoom برای بسیاری از محصولاتی که تصاویر محصول با وضوح پایین دارند، مناسب نیست. یک ویژگی بزرگنمایی به نظر می رسد با برخی از عکس های محصول بهم میریزد .اگر می خواهید ویژگی های زوم-لایت باکس-اسلایدر را غیرفعال کنید، این کار را با افزودن کد زیر به functions.php تم خود انجام دهید:

 

افزونه تنظیمات گالری تصویر ووکامرس

افزونه تنظیمات گالری تصویر ووکامرس

توضیحات افزونه

 تنظیم گالری تصاویر محصول بر اساس هر محصول.
(توجه: به طور کامل با WooCommerce 3.0 و 3.1 تست شده است).

WooCommerce 3.0 + اضافه شده یک سری جدید (عالی!) گزینه های گالری تصویر محصول. اما در حال حاضر، این گزینه ها برای همه محصولات فعال می شود. این افزونه به شما امکان می دهد که گزینه های گالری عکس محصول WooCommerce جدید را در محصولات فردی با اضافه کردن 3 جعبه جدید به صفحه Edit Product خود نشان دهید یا پنهان کنید.

تنظیم غیر فعال/فعال سازی زوم تصویر شاخص ووکامرس

تنظیم غیر فعال/فعال سازی لایت باکس

تنظیم غیر فعال/فعال اسلایدر گالری تصاویر محصول

دانلود افزونه از سایت مرجع

 

 

تغییر زبان ریکپچا گوگل به فارسی در کلاسی پرس

فارسی کردن ریکپچا گوگل قالب کلاسی پرس

در قسمت تنظیمات قالب کلاسی پرس ( تنظیمات آگهی ) برای افزایش امنیت ورود کاربران و ثبت نام از کد ریکپچا گوگل استفاده میشه ( recaptcha google ) – بعد از فعال کردن کد امنیتی و گذاشتن و  تنظیمات رو ذخیره کنید .

حالا مشکل کجاست ؟

گوگل ریکپچا در کلاسی پرس به زبان انگلیسی تعریف شده و شما میخواید اون رو فارسی کنید .

برای فارسی کردن ریکپچا گوگل قالب کلاسی پرس مراحل زیر رو دنبال کنید :::

به مسیر زیر در قالب کلاسی پرس برید :

کد زیر رو پیدا کنید :::

این مسیر رو عوض کنید :

به زبان فارسی

کد زیر رو جایگزین کنید :

تمام شد .

زبان گوگل ریکپچا قالب کلاسی پرس شما فارسی شد . به همین خوشمزگی

نظر فراموش نشه !!!!!!!

 

بهترین افزونه های فایروال وردپرس

بهترین افزونه های فایروال وردپرس

آیا شما به دنبال بهترین پلاگین فایروال وردپرس برای وب سایت خود هستید؟ پلاگین های فایروال وردپرس از وب سایت شما در برابر هک، نیروی بی رحمانه و حملات انکار سرویس (DDoS) محافظت می کند. در این مقاله، ما بهترین پلاگین های فایروال وردپرس را مقایسه خواهیم کرد.

پلاگین فایروال وردپرس چیست؟

پلاگین فایروال وردپرس (همچنین به عنوان فایروال وب برنامه یا WAF شناخته می شود)، به عنوان سپر بین وب سایت شما و تمام ترافیک ورودی عمل می کند. این فایروال های وب کاربردی، ترافیک وب سایت شما را نظارت می کنند و بسیاری از تهدیدات امنیتی مشترک را قبل از رسیدن به سایت وردپرسی خود، مسدود می کنند.

به غیر از بهبود قابل توجه امنیت وردپرس شما اغلب این فایروال های وب کاربردی وب سایت خود را نیز افزایش می دهد و عملکرد را افزایش می دهد.

دو نوع رایج پلاگین فایروال وردپرس وجود دارد.

DNS Level Web Firewall – این فایروال وب سایت را از طریق سرورهای پروکسی ابری خود هدایت می کند. این اجازه می دهد تا آنها فقط ترافیک واقعی را به سرور وب خود ارسال کنند.

Application Level Firewall – این افزونه های فایروال پس از رسیدن به سرور شما، قبل از بارگذاری بیشتر اسکریپت های WordPress ترافیک را بررسی می کنند. این روش به اندازه فایروال سطح DNS در کاهش بار سرور محدود نیست.

توصیه می کنیم از یک فایروال سطح DNS استفاده کنید زیرا در شناسایی ترافیک وب سایت واقعی نسبت به درخواست های بد بسیار خوب عمل میکنند .

آنها این کار را با ردیابی هزاران وب سایت، مقایسه روند، جستجوی بوت نت ها، IP های نامناسب شناخته شده و مسدود کردن ترافیک به صفحاتی که کاربران شما به طور معمول هرگز درخواست آن را انجام نمی دهند.

قابل ذکر است، فایروال وب سایت سطح DNS به طور قابل توجهی فشار سرور میزبانی وردپرس را کاهش می دهد.

پس از گفتن این، نکته بیایید نگاهی به بهترین پلاگین های فایروال وردپرس که می توانید برای محافظت از وب سایت خود استفاده کنید.

1)

Sucuri پیشرو شرکت امنیتی وب سایت برای وردپرس است. آنها فایروال سطح DNS، نفوذ و پیشگیری از حملات بیرونی، و همچنین خدمات حذف مخرب و لیست سیاه را ارائه می دهند.

تمام ترافیک وبسایت شما از طریق سرورهای Cloudproxy خود که هر درخواست اسکن می شود، می رود. ترافیک قانونی مجاز است که از طریق آن عبور کند و تمام درخواست های مخرب مسدود می شوند.

Sucuri همچنین عملکرد وب سایت خود را با کاهش بار سرور از طریق بهینه سازی ذخیره سازی، شتاب وب سایت و Anycast CDN (همه شامل) بهبود می بخشد. این وب سایت شما را در مقابل تزریق SQL، XSS، RCE، RFU و تمام حملات شناخته شده محافظت می کند.

راه اندازی WAF خود بسیار آسان است. شما باید یک رکورد DNS را به دامنه خود اضافه کنید و به جای وب سایت خود به Cloudroxy Sucuri تنظیم کنید.

قیمت گذاری این سرویس فایروال برای وردپرس مخصوص سایت های امنیتی: سالانه با قیمت 199.99 دلار در سال صورت می گیرد.

درجه: A +

2. Cloudflare

Cloudflare برای سرویس CDN رایگان خود که شامل حفاظت DDoS اولیه نیز می باشد شناخته شده است. با این حال، برنامه رایگان آنها شامل فایروال نرم افزار وب نیست. برای WAF شما باید برای برنامه Pro ثبت نام کنید. یکسری خدمات جزئی رایگان هست .

Cloudflare همچنین یک فایروال سطح DNS است که به این معنی است که ترافیک شما از طریق شبکه خود می رود. این عملکرد وب سایت شما را بهبود می بخشد و زمان خرابی را در صورت عدم ترافیک زیاد کاهش می دهد.

برنامه Pro تنها شامل حفاظت از DDoS در برابر حملات لایه 3 است. برای محافظت در برابر حملات پیشرفته DDoS لایه 5 و 7، شما حداقل باید برنامه کاری خود را داشته باشید.

قیمت گذاری: از $ 20 / month برای برنامه Pro و $ 200 / month برای کسب و کار.

درجه: A

3. SiteLock

SiteLock یکی دیگر از شرکت های امنیتی وب سایت شناخته شده است که ارائه فایروال نرم افزار وب، حفاظت از DDoS، اسکن بدافزار و خدمات حذف را ارائه می دهد.

WAF SiteLock یک فایروال سطح DNS با سرویس CDN است که در همه برنامه ها برای بهبود عملکرد وب سایت شما در نظر گرفته شده است. آنها اسکن های مخرب روزانه، نظارت تغییر فایل، ( مانیتورینگ فایل و فولدر در واقع لوگ کامل از هر فایلی که در هاست آپلود شود ) هشدارهای امنیتی و حذف بدافزار را ارائه می دهند.

همه برنامه ها شامل حفاظت DDoS اولیه است، در حالی که حفاظت پیشرفته DDoS به عنوان افزودنی در دسترس است. آنها همچنین به مشتریان اجازه می دهد تا مهر و موم SiteLock خود را در وب سایت های خود نمایش دهند.

آنها همچنین با بسیاری از شرکت های میزبانی همکاری کرده اند تا طرح اولیه خود را به عنوان یک افزونه ارائه دهند.

قیمت گذاری: شروع  هزینه 299 دلار در سال

درجه: B +

 

4. Wordfence Security

Wordfence یک پلاگین امنیتی محبوب وردپرس با فایروال داخلی وب سایت است. سایت وردپرسی شما را در برابر نرم افزارهای مخرب، تغییرات فایل، تزریق SQL و غیره نظارت می کند. همچنین وب سایت شما را در مقابل DDoS و حملات خشونت بار محافظت می کند.

Wordfence یک فایروال سطح کاربرد است که بدان معنی است که فایروال بر روی سرور شما فعال می شود و ترافیک بد قبل از بارگذاری وب سایت شما مسدود می شود.

این کارآمدترین راه برای جلوگیری از حملات نیست. تعداد زیادی از درخواست های بد باعث افزایش بار بر روی سرور شما میشود.

Wordfence همراه با اسکن های امنیتی بر روی تقاضا اسکن و برنامه ریزی شده است. همچنین به شما اجازه می دهد تا به صورت دستی ترافیک را نظارت کنید و از IP های مشکوک به دنبال مستقیم از منطقه مدیریت وردپرس خود جلوگیری کنید.

برای به دست آوردن فایروال سطح پیشرفته باید از نسخه پرو استفاده کنید .

نسخه پلاگین اصلی رایگان است. شامل امکانات اولیه است .

قیمت حق بیمه نسخه پرو از 99 دلار در سال برای مجوز یک سایت شروع می شود.

درجه: B

5. BulletProof Security

BulletProof امنیت یکی دیگر از پلاگین های محبوب وردپرس است. این نرم افزار دارای یک فایروال داخلی، امنیت ورود، تهیه پشتیبان دیتابیس، حالت نگهداری و چندین ترفند امنیتی برای محافظت از وب سایت شما می باشد.

امنیت BulletProof یک تجربه کاربری بسیار خوبی را ارائه نمی دهد و بسیاری از مبتدیان ممکن است نتوانند درک کنند چه کاری باید انجام شود. این کار با یک سیستم تنظیم که به طور خودکار فایل های .htaccess وردپرس شما را به روز می کند و امکان محافظت از فایروال را فراهم می کند.

این یک اسکنر فایل برای بررسی کد مخرب در وب سایت شما نیست. نسخه پرداخت شده از افزونه ویژگی های اضافی برای نظارت بر نفوذ و فایل های مخرب در پوشه بارگذاری وردپرس شما ارائه می دهد.

قیمت گذاری: پلاگین اساسی رایگان. نسخه نرم افزار هزینه 59.95 دلار برای سایت های نامحدود و پشتیبانی طول عمر است.

درجه: C

سخن آخر استفاده از افزونه های فایروال برای وردپرس سطح استفاده از رم و cpu هاست ( بخصوص هاست های اشتراکی ) را افزایش میدهند . بهترین روش از نظر من استفاده از DNS Level Web Firewall برای جلوگیری از ddos میباشد .

موفق باشید .

نظر فراموش نشه .

 

ثبت دستی آدرس سایت یا پست مطلب در گوگل

ثبت دستی آدرس سایت یا پست مطلب در گوگل

بعضی مواقع بعد از انتشار مطلب در وردپرس شما میخواید مطلبتون سریع در گوگل ایندکس بشه راه حل اول استفاده از نقشه سایت و ثبت اون در گوگل وب مستر می باشد . ولی بعضی مواقع روبات گوگل دیر سایت شما رو بروز میکنه و همین امر باعث میشه سایت های دیگه مطلب شما رو کپی کنن زودتر از گوگل !!

ثبت دستی آدرس سایت / آدرس url پست مطلب وردپرس / مطلبتون سریع ایندکس میشود .

قبل از کلیک بر روی لینک زیر و ثبت آدرس سایت حتما باید در اکانت جی میل خودتون وارد بشید .

برای ثبت آدرس سایت و یا پست مطلب ابتدا اینجا کلیک کنید

توضیحات گوگل :

گوگل سایت های جدید را به موتور جستجوی خود اضافه می کند. اگر شما یک نشانی اینترنتی جدید دارید، در اینجا به ما بگویید. ما تمام نشانی های ارسال شده را به شاخص ما اضافه نمی کنیم و ما نمی توانیم پیش بینی ها یا تضمین هایی در مورد اینکه آیا در URL ما نمایش داده می شود یا خیر، تضمین می کنیم.

در قسمت URL: آدرس سایت رو کامل وارد کنید : همراه با http://

گزینه رو انتخاب کنید !!

آخر سر کلید submit request رو کلیک کنید !! تمام

کپی رایت مطلب رو رعایت کنید !!

و نظر بدید !!

 

 

نحوه افزایش حداکثر اندازه آپلود فایل در وردپرس

افزایش حجم آپلود وردپرس

بسته به شرکت میزبانی وب که انتخاب می کنید هر یک از شما حداکثر محدودیت آپلود فایل را در صفحه Media Uploader خود در وردپرس مشاهده خواهید کرد. برای بعضی از آنها 2 مگابایت است که به وضوح برای فایل های رسانه ای مانند (صوتی / تصویری) کافی نیست. اکثر تصاویر زیر 2 مگابایت است، بنابراین فقط برای تصاویر مناسب است. در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه حداکثر اندازه بارگذاری فایل را در WordPress افزایش دهید.

مواردی وجود دارد که ما مشاهده کردیم که فقط با اضافه کردن کد زیر در فایل فانکشن function.php، شما می توانید حجم آپلود را افزایش دهید:

افزایش حجم آپلود فایل در وردپرس توسط ساخت فایل php.ini در روت پوشه public_html

بهترین روش افزایش حجم آپلود در وردپرس کد زیر در فایل

htaccess

 

سایت تحلیلگر لینک های خارجی

سایت تحلیلگر لینک های خارجی

برای چک و مشاهده لینک های خارجی سایت خودتون می تونید از سایت زیر استفاده کنید تمام لینک های خارجی سایت شما رو نشون میده :::

برای شروع اینجا کلیک کنید :

در قسمت Enter Captcha To Continue

کد کپچا رو وارد کنید ::

در قسمت
URL (e.g. http://www.xyz.com)

آدرس سایت رو همراه با http:// وارد کنید ::: مثلا سایت فارس وب http://www.farsweb.net

در قسمت : Type of links to return:

اولین گزینه رو انتخاب کنید :: External (links going to outside web-sites)

این قسمت چک لینکهای خارجی سایت هست :::

در نهایت کلید آبی رنگ Show links رو کلیک کنید و متظر باشید ::

لیست سایت ها و لینکهای خارجی سایت به نمایش در میاد .

منتظر نظر شما هستیم .

 

 

حذف تگ جنراتور ووکامرس Remove WooCommerce Meta Generator Tag

حذف تگ جنراتور ووکامرس Remove WooCommerce Meta Generator Tag

حذف تگ <meta name=”generator” content=”WooCommerce x.x.x” />

کد زیر رو تو فایل function.php قالب قرار بدید :::

 

Remove Visual Composer meta generatorحذف تگ جنراتور ویژوال کامپوزر

Remove Visual Composer meta generatorحذف تگ جنراتور ویژوال کامپوزر

حذف تگ متا از سورس قالب

حذف تگ متا remove powered by visual composer

فقط کافی هست کد زیر رو در فایل فانکشن قالب خود قرار بدید :::

 

حذف نمایش ورژن Slider Revolution در سورس قالب

حذف meta اسلایدر سورس قالب

نحوه حذف Meta Revolution Slider؟

حذف این کد از سورس قالب

فقط کافی هست کد زیر رو در فایل فانکشن function.php قالب خودتون قرار بدید .

 

تنظیم فایروال برای موتور جستجو گوگل

گوگل بوت

تنظیم وایت لیست برای موتور جستجوی گوگل

Format Sample Output
Apache .htaccess allow allow from 8.8.8.0/24

 

چک گوگل بوت آخرین باری که گوگل سایت شما را بررسی کرد

چک سایت گوگل بوت

چک گوگل بوت

اگر وب سایت یا وبلاگ دارید، ممکن است علاقه مند به پیدا کردن زمانی که Googlebot آخرین دسترسی شما به سایت شما را داشته باشد. Googlebot یکی از عنکبوت های گوگل است که به طور مرتب از سایت های زیادی بازدید می کند تا به روز رسانی ها را بررسی کند. این ابزار می تواند به شما در پیدا کردن زمانی که یک صفحه خاص از سایت شما آخرین بار توسط Google Bot جستجو شده کمک کند.

برای چک سایت خودتون وارد این سایت شوید :: http://www.webtoolhub.com/tn561397-googlebot-last-access.aspx

در قسمت Enter URL آدرس سایت خودتون رو همراه با http وارد کنید ::: مثلا سایت فارس وب به این صورت وارد کنید ::: http://www.farsweb.net

کلید check را بزنید . مدتی صبر کنید .

پیغامی ظاهر می شود مبنی بر تاریخ آخرین باری که گوگل بوت از سایت شما بازدید کرده است .

منتطر نظرات شما هستیم .

 

ری دایرکت از https به http

کد .htaccsses خلاص شدن از https !

اگر سایت شما از پرتکل https استفاده کنه و نمی خواید اون رو تمدید کنید مراحل زیر رو دنبال کنید :

اول از همه در قسمت تنظیمات وردپرس همگانی نشانی وردپرس (URL) رو بدون S و به صورت http://www.namesiteshoma.com وارد کنید .

و همچنین بدون s و به صورتی که گفته شد وارد کنید .

اگر افزونه ای برای تبدیل کلیه لینکهای سایت به https نصب کردید رو غیر فعال کنید .

کد زیر رو در فایل اچ تی اکسس قرار بدید و تنظیمات رو ذخیره کنید .

کد مورد نظر کلیه لینک های سایت رو از https به http تغییر میده و منتظر باشید که گوگل لینکهای سایت رو بروز کنه .

 

چک بک لینک سایت

چک بک لینک سایت

یک سایت عالی در ضمینه چک بک لینک سایت

سایت چک بک لینک کلیک کنید

در این قسمت آدرسه سایت را وارد کنید : Enter website URL

این قسمت ( Show external links pointing to: )  را روی All pages on this domain بزارید

در قسمت سوم مجموع اعداد را وارد کنید : مثلا

در آخره کار روی این Perform check کلیک کنید

تمام

بعد از مدتی بک لینک های سایت رو به شما نشون میده

چک بک لینک سایت

چک بک لینک سایت

 

افزونه ویرایش فایل اچ تی اکسس بدون نیاز به ftp

افزونه ویرایش فایل اچ تی اکسس

افزونه ویرایش فایل htaccess ( اچ تی اکسس ) بدون نیاز به وارد شدن به سی پنل یا از طریق ftp اف تی پی از مدیریت وردپرس فایل مورد نظر رو ویرایش کنید .

آموزش نصب :

۱ – از قسمت افزونه ها – افزودن افزونه رو کلیک کنید بعد نوشته wp htaccess editor رو جستجو و سپس نصب و فعال کنید .

۲- گزینه ای تحت عنوان htaccess در منوی مدیریت وردپرس ایجاد میشود کلیک کنید و وارد قسمت ویرایش کد اچ تی اکسس شوید .

دانلود افزونه ویرایش اچ تی اکسس از مخزن وردپرس

افزونه ویرایش فایل اچ تی اکسس

افزونه ویرایش فایل اچ تی اکسس